ARİF BAŞ ÇOCUK ŞİİRLERİ YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI…

ARİF BAŞ ÇOCUK ŞİİRİ ÖDÜLÜ 2019

9 Şubat 2012’de hayata veda eden Köy Enstitülü öğretmen (araştırmacı- -yazar -şair bir dönem Bahadin Belediye Başkanı, Yozgat, daimi il genel meclis üyesi) Arif Baş’ın anısını yaşatmak ve yazınımıza yeni değerler kazandırmak amacıyla İlki 2017 yılında öykü dalında, ikincisi 2018 yılında şiir dalında verilen Arif Baş Edebiyat Ödülü, 2019 yılında çocuk şiiri dalında verilecektir, duyurulur.

Ödüle aday olma koşulları:

1) Ödüle1 Ocak 2018 – 31 Mayıs 2019 arasında yayımlanmış çocuk şiiri kitapları ya da yayıma hazır şiir kitabı bütünlüğündeki dosyalarla katılabilinir.

2) Ödül tek bir yapıta / dosyaya verilir, bölüştürülmez.

3) Ödüle katılacak çocuk şiiri kitapları ya da dosyaları daha önce ödül almamış olmalıdır.

4) Ödüle yayınevleri de kitabını yayımladıkları yazar adına (onayını alarak) katılabilirler.

5) Ödüle gönderilen çocuk şiiri kitapları ve dosyaları iade edilmez.

6) Ödüle yazarın ve seçici kurul üyelerinin yakınları katılamazlar.

7) Ödüle son katılma tarihi 31 Mayıs 2019 olup postadan kaynaklanan gecikmelerden seçici kurul üyeleri ve Baş Ailesi sorumlu değildir.

8) Ödül sonucu (her yıl) temmuz ayının sonunda açıklanır ve ağustos ayı içerisinde Bahadin Kültür Şenlikleri kapsamında yazarın kurduğu Arif Baş Açıkhava Müzesi’nde yapılacak törende oğlu Oğuz Baş tarafından ödül kazanan şaire verilir.

9) Ödülün parasal değeri 2000 liradır. Ayrıca ödül kazanan şaire, günün anısına bir plaket verilir.

10) Seçici kurul: Abdülkadir Budak, Zübeyde Seven Turan, Ahmet Özer, Zerrin Taşpınar, Özlem Tezcan Dertsiz ve Haydar Eroğlu.

11) Ödüle aday olacak / katılacak çocuk şiiri kitapları ya da dosyalarına, şairin özgeçmişi, bir fotoğrafı adresi ve telefon numarası eklenerek 7 adet olmak üzere aşağıdaki ad ve adrese (iadeli taahhütlü) gönderilmelidir.

Adres:
Sami Eroğlu
Harbiye Mahallesi
Sokullu Mehmet Paşa Caddesi No: 79/13
06460 Dikmen Ankara
Tel:05364538045

2 Comments

  1. Sayin Yetkili, cocuk siiri yarismaniz hakkinda bir soru sormakistiyorum. 1971 yili dogumluyum. 1978-1981 yillari arasinda (8-10) yaslarim arasinda yazmis oldugum (fotokopileri ile belgeleyebilecegim) siirler dosyam ile yarismaya katilmak arzusundayim. Sairler icin yas siniri var mi? Cocukluk siirlerim ile simdi yarismaya katilabilir miyim? En büyük arzum bu siirlerimin su yüzüne cikabilmesiydi… Annem dahi bunlari ben 40 yasindayken ögrendi… Bu hayalimin gerceklesmesi icin neler mümkün? Bu siirlerimin ödül kazanmasini, basilmasini ve günümüzde sevgili cocuklarla paylasilmasini hayal ediyorum. Merakla yanitinizi bekliyorum.
    Saygilarimla,

    • KONUYLA İLGİLİ SORUNUZA YARIŞMA KURULU EN DOĞRU YANITI VEREBİLİR. MÜRAACATINIZI DUYURUDA BELİRTİLEN KURULA YAPINIZ. İYİ ÇALIŞMALAR..

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*