“ÂŞIK İBRAHİM HALKBİLİMİ ÖDÜLÜ” BAŞVURULARI BAŞLADI….

18.Yüzyıl Halk Ozanı Âşık İbrahim (yaşamının çeşitli evrelerine göre âşık, sefil, kul ve derviş mahlaslarını kullanmış) adına / anısına torunları; Haydar Eroğlu, Tamer Cengiz Eroğlu, İbrahim Eroğlu, Atabey Eroğlu ve Fuat Baş bir halkbilimi ödülü koydular.
Üniversite bitirme tezleri, yüksek lisans tezleriyle öğrenciler, araştırma ve incelemeleriyle araştırmacıların / yazarların katılabileceği ödüle, tez danışmanları da danışmanı olduğu tezi / tezleri üniversitesi adına aday gösterebilecektir.
Ödüle aday olacak (7 adet) halkbilimi ürünlerinin daha önce ödül almamış ve yayımlanmamış olması gerekmekte olup, postadaki gecikme ve kayıplardan jüri üyeleri ve ödül düzenleyicileri sorumlu değildir. Ödüle aday olan ürünler iade edilmez, en son katılma tarihi 31 Mayıs 2019 günüdür. Bir kişiye verilecek ödülün sonucu temmuz ayının sonuna doğru açıklanacaktır.
Ödül, 2019 yılının ağustos ayının ilk haftasında 22.Bahadın Kültür Şenliği kapsamında kazanan kişiye Arif Baş Kültür Parkı’nda verilecek olup, ödülün parasal tutarı 2000 Türk Lirasıdır.

Seçici Kurul Üyeleri :
Prof.Dr. M. Fuat Bozkurt
Prof.Dr. M. Öcal Oğuz
Araştırmacı – Yazar Ali Haydar Avcı
Öğretim Görevlisi, şair ve yazar Metin Turan
Araştırmacı, şair ve yazar Ezeli Doğanay
Şair ve yazar Haydar Eroğlu

Ödüle aday olacak çalışmaların gönderileceği adres:
Sami Eroğlu
Sokullu Mehmet paşa Cad. 79 / 13
06460 Harbiye Mah. DİKMEN – ANKARA Tel : 0536 45 38 045

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*