Orhan Kemal Roman Armağanı’na Başvurular Başladı…

2019 yılı 48. Orhan Kemal Roman Armağanı’na katılımlar başladı.
Katılmak için yayınevlerinin Orhan Kemal Roman Armağanı Sekreterliği’ne bir katılım yazısı ekinde, ilgili yazarlarının 10 Adet kitabını göndermeleri gerekiyor.
Orhan Kemal Roman Armağanı’na katılım süresi 10 Ocak 2019 tarihine kadar sürecek. Roman armağanı 17 Mayıs 2019 tarihinde seçici kurulun toplantısında belirlenecek.
Seçiciler Kurulu Nâzım K. Öğütçü, M. Nuri Gültekin, Erendiz Atasü, Ataol Behramoğlu, Çimen G. Erkol, Adnan Özyalçıner ve Tahir Şilkan’dan oluşuyor.
Kazanan yazara ödülü 3 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Orhan Kemal’i anma gününde verilecek.

***
Asıl adı Mehmet Raşit Öğütçü olan yazar edebiyat dünyasında namını Orhan Kemal olarak duyurmuştur. Yazarın eserleri şunlardır:
Roman: Babaevi, Murtaza, Eskici ve Oğulları, Avare Yıllar, Cemile, Bereketli Topraklar Üzerinde, Hanımın Çiftliği, Gurbet Kuşları, Devlet Kuşu, Vukuat Var, Gâvurun Kızı, Suçlu, Sokakların Çocuğu, Kanlı Topraklar, Dünya Evi, El Kızı, Yalancı Dünya, Müfettişler Müfettişi, Tersine Dünya, Sokaklarda Bir Kız, Arkadaş Islıkları
Öykü: Ekmek Kavgası, Çamaşırcının Kızı, 72. Koğuş, Grev, Kardeş Payı, Babil Kulesi, Arka Sokak, Küçükler ve Büyükler, Yağmur Yüklü Bulutlar, Kırmızı Küpeler, İnci’nin Maceraları, Serseri Milyoner, İki Damla Gözyaşı, Arslan Tomsen
Tiyatro: İspinozlar
Anı: Nazım Hikmet’le Üç Buçuk Yı

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*