ŞEHİT ÖĞRETMEN ŞENAY AYBÜKE YALÇIN ULUSAL ŞİİR YARIŞMASI SEÇKİ ESERLER E-KİTABI YAYIMLANDI

Sunuş Yazısı

Aybüke öğretmen 9 Haziran 2017 tarihinde bir terör saldırısında hayata gözlerini yumdu. Şairin dediği gibi “Nar çiçekleri misali kanadı duvağı”. Öğrencilerine karne dağıttıktan sonra iki öğretmen arkadaşıyla evine döndüğü sırada PKK saldırısında şehit oldu. 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın çok genç yaşta, hayatının baharında aramızdan ayrıldı. Geride, örnek olduğu genç insanlar ve acılı yürekler bıraktı.
Ruhu şad olsun, mekânı cennet olsun.
Şenay Aybüke, Cumhuriyetimizin çağdaş, aydınlık yüzünü temsil eden genç bir öğretmeniydi.
Kendine, ailesine, çevresine, mesleğine, doğasına, öğrencilerine, ulusal ve insani değerlerine saygılı bir insandı.
Adanmış, hoşgörülü, zorluklara dirençli, umutları olan, pırıl pırıl bir öğretmendi.
Şenay Aybüke Yalçın anısına düzenlediğimiz ulusal şiir yarışmasına 289 şiir katıldı. Değerlendirmeler sonucu seçki olarak hazırlanan e-şiir kitabına 51 şiiri aldık. E-şiir kitabına dahil edemediğimiz şiir sahiplerine de bu vesileyle teşekkür etmek isteriz.
Bu güzel öğretmenimizin kişiliğinde öğretmenlik mesleğini de yücelten Batman Üniversite Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ’a, Batman Üniversitesi Genel Sekreteri Adnan Selçuk ERGİNÖZE, yarışma jurisi şair Niyazi YAŞAR, Hıdır ACAR, Nisa LEYLA’ya, yarışma sunucumuz Elif İZGİ’ye, kapak çalışmasını yapan Nurullah ŞAŞMAZ’a ve Karakedi Kültür, Sanat, Edebiyat Dergisi çalışanlarına, yarışma katılımcılarına ayrı ayrı teşekkür ederim.
Doç. Dr. Yusuf ARSLAN/ 18.10.2018sEÇKİ ŞİİRLER E-KİTABI

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*